SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ KAYAK EĞİTİM KAMPI ERZURUMDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

01 Şubat 2022 Salı

Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği ve Beden Eğitimi ve Spor bölümleri Kayak dersi eğitimlerini ve Final sınavı uygulamalarını bu yıl Erzurum Konaklı Kayak Merkezinde gerçekleştirdi. Kampa 5 öğretim elemanı ve 41 öğrenci katıldı. Yaklaşık üç gün süren eğitimlerde temel kayak becerileri uygulamalı olarak öğrencilere aktarıldı. Kampa katılan tüm öğrenciler temel düzeyde kayak öğrenerek başarılı bir şekilde final sınavlarını tamamladı.

SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİNDEN ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SN. MEHMET SEKMEN’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Erzurum kayak kampı sırasında fakültemiz Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Utku IŞIK ve Doç. Dr. Recep Fatih KAYHAN öncülüğünde kayak kampına katılan öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mehmet SEKMEN’e kayak kampımıza verdiği destek ve katkılardan dolayı teşekkür ziyaretinde bulundular. Ziyarette açıklamalarda bulunan Sn. Sekmen, Erzurum’un Kış Sporlarında ülkemizdeki en önemli merkezlerden biri olduğunu vurgulayarak, yurt içi ve yurt dışından birçok misafire ev sahipliği yapıldığını bununda kendilerini son derece memnun ettiğini belirtti. Bunun yanında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne de her zaman kapılarının açık olduğunu belirterek yeni nesillerin yetişmesi adına eğitim öğretime her zaman destek olacaklarını kaydetti. Sn. Sekmen fakülte öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

ERZURUM ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ DEKANLIĞI’NA ZİYARET
Fakültemiz öğretim elemanları ve öğrencileri Erzurum’da kampımıza ekipman desteği sağlayan Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necip Fazıl KİSHALI’yı da makamında ziyaret etti. Prof. Dr. Necip Fazıl KİSHALI birçok üniversitemizi olduğu gibi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ni de şehirlerinde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ve eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında her türlü destek için kapılarının her zaman açık olduğunu kaydetti.

Spor Bilimleri Fakültesi Kayak Eğitim Kampına verdikleri desteklerden dolayı başta Erzurum Büyük Şehir Belediye Başkanı Sn. Mehmet Sekmen olmak üzere Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığına ve Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür ederiz.